top of page
gökresimdüzeltilmişenson.jpg
Gökhan Pınar, CIA, CFE, CRMA
Kurucu Ortak
İç Denetim&Risk Yönetimi&Kurumsal Yönetim

Gökhan Pınar; lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Yönetici MBA Programı’nda tamamlamıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bankacılık sektöründe Müfettiş ve Şube Müdürü, kamu sektöründe Yönetim Danışmanı ve Genel Müdür olarak 25 yıllık profesyonel deneyime sahiptir. Gökhan Pınar, ayrıca; uluslararası akreditasyonlara sahip İç Denetim, İç Kontrol ve Kurumsal Risk Yönetimi Profesyoneli olarak; sektörünün önde gelen global proje ve danışmanlık şirketlerinin projelerinde Takım Lideri, Uzman ve Danışman İş Ortağı olarak yer almıştır.  

Finans ve bankacılık alanında önemli Yatırım Finansmanı, Refinansman, Finansal Yeniden Yapılandırma Projeleri, iç denetim ve risk yönetimi alanlarında  ISO 27001 Standartları İle Uyumlu Bilgi Güvenliği Yönetimi Sisteminin Entegrasyonu ile İç Kontrol ve Kurumsal Risk Yönetimi Çerçevelerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması Projeleri yürütmüştür.

Gökhan Pınar; CIA-Sertifikalı İç Denetçi, CFE-Sertifikalı Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanı, IRCA Sertifikalı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri-ISO 27001 İç Denetçi unvanları ile CRMA-Risk Yönetimi Güvencesi,COSO Kurumsal Risk Yönetimi (ERM), COSO İç Kontrol, SPK-Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Moody’s Ticari Kredi (CICC) belgelerine ve lisanslarına sahiptir.

 

İç Denetim Enstitüsü (The IIA, ABD), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Uluslararası Sertifikalı Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği (ACFE- ABD, USİUD-Türkiye), Uluslararası Sertifikalı Denetçiler Sicili (IRCA) üyesi olan Gökhan Pınar; aynı zamanda, Sertifikalı Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği-ACFE, ABD Danışma Kurulu Üyesidir.

bottom of page